Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till vår församling.

Pastor / Församlingsföreståndare
Sophia Paulsson Sjödin
Mobil. 070-603 82 59
sophia@equmeniakyrkanarjang.se
Ungdomsledare
Matilda Ericson
Mobil. 073-086 82 05
matilda@equmeniakyrkanarjang.se
Församlingsordförande
Johan Västsäter
Mobil. 070-630 34 77
johan@equmeniakyrkanarjang.se
Equmeniaordförande
Simon Västsäter
Mobil. 070-262 15 12
simon@equmeniakyrkanarjang.se
Vice Församlingsföreståndare
Lars Jonehög
Mobil. 070-265 97 95
lars@equmeniakyrkanarjang.se
Vice Församlingsföreståndare
Bruno Harrysson
Mobil. 070-559 89 90
bruno@equmeniakyrkanarjang.se
Ansvarig för uthyrning av lokaler
Ingegerd Bryntesson
Mobil. 070-108 51 00
Ansvarig för hemsida och församlingsnytt
Anders Västsäter
Mobil. 070-510 84 09
anders@vastsater.se
Ansvarig för hemsida och församlingsnytt
Lars-Eric Gustafsson
Mobil. 070-327 72 73
larseric72@gmail.com
Equmeniakyrkan Årjäng
Sveavägen 43
672 31 Årjäng
Postadress:
Gamla Vägen 10
672 31 Årjäng
Plusgiro:
Församlingen 491008-9
Minnesfonden 79027-9
Bankgiro:
Församlingen 452-8311
Equmenia 5760-6063
Swish:
Församlingen 123 272 52 57
Equmenia 123 098 73 39